Pacjent w celu wyznaczenia terminu przyjęcia do Szpitala powinien skontaktować się z odpowiednim sekretariatem oddziału. Numery telefonów kontaktowych poszczególnych Oddziałów, Zakładów i Stacji Dializ znajdują się w zakładce „Kontakt”.
Przyjęcie do Szpitala
- Kwalifikacja pacjenta do przyjęcia w oddział szpitalny
- Tryb przyjęcie do szpitala:
a) W przypadku wyznaczonej wcześniej daty przyjęcia, pacjent zgłasza się z e-skierowaniem/skierowaniem w wyznaczonym terminie i zgłasza się do Rejestracji w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
b) Przyjęcie do szpitala w trybie nagłym (pilnym), jeśli tak zaznaczył lekarz kierujący, odbywa się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym po uprzednim badaniu przez lekarza dyżurnego. O terminie przyjęcia decydują względy medyczne, możliwy do udzielenia w szpitalu zakres świadczenia i wolne miejsca na właściwym Oddziale Szpitala - Pacjent przyjmowany do Szpitala jest zobowiązany posiadać:
a) skierowanie do szpitala ( nie dotyczy pacjentów zgłaszających się w trybie pilnym bez skierowania)
b) dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
c) dokumentację medyczną, wraz z wynikami badań niezbędnymi do ustalenia rozpoznania umieszczonego na skierowaniu,
d) wykaz leków przyjmowanych przewlekle,
e) zalecana jest kontrola wizyty u stomatologa,
f) pacjenci proszeni są o przyjście na czczo. - Rzeczy wartościowe pacjenta.
Pacjent może przekazać w momencie przyjęcia do Szpitala swoje przedmioty wartościowe rodzinie/innej wskazanej przez siebie osobie/ lub do depozytu Szpitala. Szpital nie ponosi odpowiedzialności materialnej za przedmioty wartościowe, nieoddane do depozytu przez pacjenta. - Pacjent przyjmowany na Oddział powinien posiadać przy sobie:
a) środki higieny osobistej – ręcznik,
b) przybory toaletowe,
c) piżamę, szlafrok,
d) obuwie na zmianę,
e) sztućce i kubek
f) wyniki badań diagnostycznych potwierdzających wstępne rozpoznanie,
g) leki i inne środki medyczne, które zażywa w związku z chorobą inną niż powód przyjęcia do szpitala.
Pacjenci przebywający na oddziale, którzy kontynuują leczenie lekami stosowanymi przewlekle powinni poinformować o tym lekarza i powinni przekazać opakowania z lekami personelowi medycznemu.
- Ubezpieczenie zdrowotne.
Świadczenia zdrowotne na rzecz osób ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia są udzielane na podstawie dowodu potwierdzającego uprawnienia do świadczeń w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.